יום חמישי, 15 ביוני 2017

״המשפחה הראשונה״ - משפחת נשיא ארצות-הברית בסבך שקרים וסודות

אבי מזור, מעצב גראפי 
הוצאת מודן
דיוויד באלדאצ'י, המשפחה הראשונה, הוצאת מודן, 2011, 460 עמודים

הכל התחיל במסיבת יום הולדת 12 שגרתית עם עוגה, בלונים והרבה ילדים שמחים. עד כאן הכל שגרתי. אבל שום דבר לא היה שגרתי באירוע הזה: המיקום הוא המעון הנופש הנשיאותי "קמפ דיוויד" וכלת השמחה היא האחיינית של נשיא ארצות הברית.
מספר שעות לאחר תום המסיבה נחטפת כלת השמחה והמשפחה הנשיאותית כולה נסחפת לתוך סיוט. אשת הנשיא, ג'יין קוקס, מגייסת שני סוכני CIA לשעבר וחוקרים פרטיים בהווה – שון קינג ומישל מקסוול לעזור בחקירה. לשני הסוכנים הסטוריה ארוכה עם המשפחה הנשיאותית ובייחוד עם אשת הנשיא.

במהלך החקירה מתברר לגיבורים שלנו שרב הנסתר על הגלוי במקרה החטיפה ה"פשוט" הזה ושלכל אחד מבני המשפחה יש קשר מה להסתיר. המטרה כעת היא לגלות מה כל אחד מסתיר, איך זה קשור (אם בכלל) לחטיפה ובייחוד איך מנהלים חקירה עדינה של המשפחה הנשיאותית מתחת לאף של השירות החשאי שלא ממש אוהב את הגיבורים שלנו אישית, כסוכני השירות החשאי בשעבר וכחוקרים פרטיים בהווה.
להפתעת קינג ומקסוול מתברר כי כדי למצוא את המניע לחטיפה יש לחפור עמוק במארג צפוף של שקרים וסודות שנארגו במשך שנים רבות. במקביל מתברר כי החוטף שונה לחלוטין ממה שהיה אפשר לצפות ומניעיו לא ברורים כפי שניתן היה לצפות.
במקביל לחקירה, מתמודדת מישל מקסוול עם טרגדיה משפחתית שמחייבת אותה לחזור לבית ילדותה ולהתמודד עם שדים מן העבר שרודפים אותה במשך שנים.
מה יקרה במהלך החקירה? האם נמצא את הילדה החטופה? מי החוטף? למה חטף את הילדה הספציפית הזו?
כדי לפתור את השאלות האלו ואחרות, תצטרכו לקרוא את הספר עד הסוף. דיוויד באלדאצ'י בונה מארג של מספר עלילות שנעות במקביל ולחוד עם ובלי קשר ביניהן ורק בסוף מביא את הקורא להבין מה בעצם קורה – או שזה מה שהקורא חושב.
בספר הזה עוסק דיוויד באלדאצ'י בסוגיות של כבוד וקנאה, נאמנות ובגידה, ומעל הכל בקשרים הסבוכים שמהווים את הבסיס לכל משפחה – אפילו למשפחה הנשיאותית.

אין תגובות:

פרסום תגובה